Ubytovanie

Podarilo sa! Od jesene 2020 do jari 2021 sme usilovne pracovali na 1. fáze rekonštrukcie našej chaty. Jedným z výsledkov je spustenie toľko vytúženého ubytovania.

Pre ubytovaných sú k dispozícii wc, sprcha a priestory na odloženie, sušenie oblečenia a všetkých vecí, ktoré sú pre pobyt v Tatrách potrebné. Súčasťou chaty je útulná jedáleň, kde sa podávajú raňajky a celý deň až do záverečnej si môžu hostia vybrať dobroty z jedálneho lístka.

3

Sme vysokohorská chata, ubytovanie má, ako na všetkých ostatných chatách isté špecifiká.

Každý hosť si môže vybrať z dvoch variantov:

Izba Paráda

Štvorlôžková izba pre vysokohorských fajnšmekrov.

Voňavé obliečky a periny, to je chatový full servis. Pre ubytovanie v tejto izbe si okrem zubnej kefky a uteráku nemusíte nič iné priniesť. Teda, aj čístý uterák radi požičiame :). Táto izba má nádherný výhľad na celú Podtatranskú kotlinu, čo ocenia v noci najmä romantické duše. Pre ne máme i službu GARANCIA. Jej podstatou je možnosť neobsadenia zvyšných postelí izby inými hosťami aj v prípade, že si ju objednajú menej než 4. Pre jej objednanie stačí požiadavku GARANCIA uviesť do poznámky pri objednávaní pobytu. Poplatok za ňu je 30 €/noc a izbu. To je teda Paráda...

2

Izba Horal

Osemlôžková izba pre skalných tatrancov.

Ubytovanie v komplet zrekonštruovanej osemlôžkovej izbe najmä pre oddaných milovníkov hôr. V tejto izbe je hosťom na posteli k dispozícii vankúš s čisťou obliečkou a plachtou, odporúčame priniesť si vlastný spacák. Ak by aj náhodou spacák nebol, zachránime to našou dekou.

V obidvoch izbách sú pripravené ešte voňavé nové postele a skvelé matrace značky Benap z podtatranského Kežmarku. 

1

Vzhľadom na to, že sme turistická ubytovňa, môže sa stať, že si na izbe nájdete nových kamarátov, keďže ubytovaním sa nevzniká nárok na celú izbu iba na lôžko. 

Snažíme sa vo všetkom vychádzať hosťom v ústrety. Preto sme mali záujem dlhodobo sa vyhnúť zavedeniu storno poplatkov, resp. zálohových platieb. Vzhľadom na to, že mnohí turisti na rezervovaný pobyt nenastúpili, ani nás neinformovali o jeho stornovaní, s cieľom zabezpečiť ubytovanie pre všetkých ozajstných milovníkov hôr, rozhodli sme sa zaviesť jednoduchý systém storno poplatkov.

1. Pri rezervácii 1-2 nocí stačí poslať na náš účet symbolickú sumu 30 eur/pobyt. Táto suma je vratná pri platbe za zrealizovaný pobyt.

2. Pri rezervácii 3 a viac nocí je potrebné poslať na náš účet zálohu 50 % z celkovej sumy za pobyt /túto sumu Vám oznámime mailom/. V prípade stornovania pobytu bude zaúčtovaný 50 % storno poplatok zo zaplatenej zálohy.  

Číslo účtu: SK17 8360 5207 0042 0574 8272. Zálohovú platbu nám prosím, pošlite ihneď po tom, čo Vám potvrdíme rezerváciu Vášho termínu. 

Zopár tipov od domácich

1. Hoc je v nížinách moderné  tasiť pri platení kartu, v horách táto zábavka slúži väčšinou len na parádu. Preto odporúčame priniesť si na vysokohorské chaty dostatok hotovosti a užiť si tak život po starom :).

2. Nech všetko fičí ako má, radi by sme vás upozornili ešte na jednu vec. Ak plánujete na cestu k nám využiť obojsmerne lanovku, lístok je potrebné si kúpiť výlučne u pokladníčky, nie online ani na terminále, ktorý je umiestnený v prietoroch pri pokladni. Spiatočné lístky kúpené inak ako u sympatickej pokladníčky platia iba v jeden deň. 

3. Parkovanie- najbližšie sú parkoviská priamo pri kabínkovej lanovke v Tatranskej Lomnici. Ak plánujete k nám prísť po červenej značke, parkovanie je možné v Starom Smokovci na viacerých parkoviskách. Všetky sú spoplatnené, väčšinou sumou 15 eur/deň. Pre info klik tu alebo TU

4. Ak plánujete k nám prísť lanovkou z Tatranskej Lomnice, nezabudnite si skontrolovať aktuálnu prevádzku. Klik TU

5. Pri plánovaní turistiky a príchodu k nám, odporúčame preštudovať presnú predpoveď počasia. Stačí kliknuť TU

Cenník

  Paráda Horal
1 noc  36€/os./noc 32€/os./noc
3 a viac nocí  33€/os./noc 29€/os./noc
Deti do 3 rokov bez vlastného lôžka  5€/os./noc 5€/os./noc
Deti do 12 rokov s vlastným lôžkom  -25% -25%
1 noc (člen KST/Hikemates, James)  -15%* -15%*
1 noc (člen KČT)    -10%* -10%*
Kúpelný poplatok (okrem hostí do 18 rokov a ZŤP) 3,50€/os./noc 3,50€/os./noc
  • Ubytovanie je možné len bez domácich miláčikov.
  • Raňajky: 7€
  • *Zľava z ceny pre osobu nad 12 rokov.

Rezervácie ubytovania:

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

alebo

Rezervovať ubytovanie 

  • Check in: od 14. hod.
  • Check out: do 9. hod.
  • Raňajky: 7.00-8.00, resp. podľa dohody.
  • Reštaurácia je k dispozícii: 8.00-21.00, resp. podľa dohody.