Aktuality
Najaktuálnejšie informácie o pripravovaných podujatiach a novinkách.

Dva krát do roka sa púšťame do úprav a rekonštrukcií, aby všetko pre vás fungovalo ako má. V apríli a máji máme preto zopár obmedzení prevádzky. Veríme, že vám to nijak neskríži turistické plány. V prípade záujmu o ubytovanie nás stačí kontaktovať mailom: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Prevádzka v apríli a máji prebieha tradične denne od 8.00 do 20.00 hod.

Zmenená prevádzka je v apríli: 15.-18. 4., 22.-25. 4., v máji: 13.-16. 5. a 20.-22. 5., počas týchto dní máme otvorené od 9. do 16. hod

Keďže sa výnimočne môže stať, že pre niečo budeme musieť odbehnúť, ak si potrebujete byť istí, že je chata otvorená, stačí vopred zavolať chatárovi: 0904/890 298. 

7. ročník Sympózia snehuliakov je úspešne za nami. Sme extrrrémne vďační každému jednému staviteľovi týchto veselo-serióznych diel. Najradšej by sme ocenili všetkých, no pravidlá sú nekompromisné. Polovicu výhercov určili lajkujúci FB fanúšikovia na našej stránke. Tú druhú demokraticky odhlasovala porota Skalnatej chaty. Všetkým výhercom gratulujeme z hĺbky našich zasnežených sŕdc :).

Hlasovanie fanúšikov na FB stránke Skalnatej chaty

1. Alzbeta Loveckova (252 lajkov)

2. Zuzana Porvaznikova (206 lajkov)

3. Baska a Janka Klimekove (179 lajkov)

4. Jana Suvadova (127 lajkov)

Hlasovanie poroty Skalnatej chaty

1. Barbora Kovacsova

2. Boris Suchanek

3. Ondrej Manas

4. Daniel Koch 

Poďakovanie 

SCh SS 2023

Sme nesmierne radi, že môžeme do Tatier priniesť sviatok všetkých snehuliakov už po siedmy raz. Každý z predchadzajúcich ročníkov sme boli svedkami posnunu kreatívnych hraníc pri tvorbe týchto milých stvorení. Veríme, že tento trend bude naplno pokračovať i v sezóne 2023/24. Úžasné je, že do tejto seriózne veselej súťaže sa bez váhania zapájajú turisti od 1 do 100 rokov veku, teda tešíne sa na úplne všetkých milovníkov snehu a zábavy s nim. Pre účasť v súťaži o skvelé ceny od našich partnerov stačí postaviť čokolvek zo snehu v blízkom okolí Skalnatej chaty, odfotiť dielo a poslať to na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Následne bude súťažná fotka uverejnená na našom fb @skalnatachata. Každý príspevok súťaží v dvoch kategóriach: 1. Hlasovanie lajkami na FB a 2. Hlasovanie poroty Skalnatej chaty. V každej kategórii budú ocenení až 4 výhercovia.

Pravidlá súťaže

Spôsob zapojenia sa do súťaže: 1. Postavenie akéhokoľvek snehuliaka v blízkom okolí Skalnatej chaty, 2. Odfotenie postaveného diela, 3. Poslanie fotky s menom súťažiaceho na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Súťaží sa vo dvoch kategóriách: 1. Hlasovanie podľa počtu udelených lajkov na fb @skalnatachata a 2. Hlasovanie poroty Skalnatej chaty. V každej kategórii budú vyhlásení 4 výhercovia. 

Trvanie: 26. 12. 2023-10. 3. 2024

Výsledky súťaže budú zverejnené na www.skalnatachata.sk do 31. 3. 2024.

Zaslaním fotografie autor súhlasí s jej použitím zo strany organizátora súťaže.   

Organizátor: Skalnatá chata

Milujeme zažitky z východov Slnka, ranný menčester i atmosféru nocí nad oblakmi pod hviezdami. Ak patríte do rovnakej krvnej skupiny, neváhajte napísať nám pár viet na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., alebo si rezervujte ubytovanie prostredníctvom formulára na našom webe. Nuž a potom sa už len stačí tešiť z ranných štartov na lyžiach priamo spred dverí našej super útulnej chaty pod tatranskými štítmi :).

Lyžovanie 

Nejeden z našich zamestnaných kamarátov, ktorý potreboval vypadnúť do hôr, využil možnosť stráviť u nás pár zaujímavých nocí. Keďže mali možnosť pracovať prostredníctvom home office, u nás našli skvelú kombináciu pokoja od mestského života a zároveň dobrodružstva vysokohorskej chaty. Najmä počas jari a jesene možno u nás nájsť možnosť na kombináciu práce vďaka našej spoľahlivej wifi a horám možností na spestrenie si pobytu popri práci. Preto ak patríte k ľuďom, ktorí majú chuť pracovať i užívať si dovolenku, stačí nám napísať, spoločne určite ušijeme parádnu pracovnú dovolenku.