Aktuality
Najaktuálnejšie informácie o pripravovaných podujatiach a novinkách.

Dočkali sme sa! Po dlhšom čase otvárame chatu v takmer prekrízovom stave. K dispozícii je opäť i jej vnútorná časť. Aby sme to tomu darebnému vírusu nijak neuľahčili, dodržujte, prosím 2-metrový odstup od ostatných, použivajte ochranu úst, nosa a dezinfeciu rúk. Nech si môžeme všetci opäť naplno užívať krásu hôr :). 

SCH SS 2019 A4 plagat vyska Medium

Je to paráda! Tešíme sa, že v zimnej sezóne môžeme organizovať už tretí ročník tatranského sviatku snehuliakov :). Minulé dva ročníky sa stretli s veľkým nadšením návštevníkov Tatier. Veríme, že i tento bude v znamení kreativity, nádšenia zo zimy a Tatier. Postup je veľmi jednoduchý. Pre zapojenie sa do súťaže stačí postaviť akéhokoľvek snehuliaka v okolí Skalnatej chaty, odfotiť ho a poslať v termíne od 26. decembra 2019 do 8. marca 2020 na e-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Do mailu stačí uviesť meno, pod ktorým chce súťažiaci vystupovať. Všetky prípevky budú následne uverejnené na našej FB stránke @skalnatachata. Hlasovanie prebieha vo dvoch kategóriach. 1. Hlasovanie prostredníctvom lajkov na našom FB a 2. Hlasovanie poroty Skalnatej chaty. Počas tohto ročníka prinášame novinku- zemiakové medajly :). V každej kategórii budú po 8. marci vyhlásení a uverejnení na FB a webovej stránke Skalnatej chaty 4 výhercovia, spolu teda až ôsmi. A teraz už hor sa súťažiť!  

Pravidlá súťaže: Sympózium snehuliakov je súťaž v stavaní snehuliakov v okolí Skalnatej chaty. Trvanie: 26. 12. 2019-8. 3. 2020. Účastník súťaže sa do nej zapája zaslaním fotky ním postaveného snehuliaka na e-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Súťaží sa o ceny od partnerov súťaže vo dvoch kategóriách: 1. Hlasovanie prostredníctvom lajkov na FB stránke @skalnatachata (4 výhercovia), 2. Hlasovanie poroty Skalnatej chaty (4 výhercovia). Výhercovia budú uverejnení po 8. 3. 2020 na webovej stránke www.skalnatachata.sk. Účastník súťaže udeľuje zaslaním súťažnej fotografie Organizátorovi súhlas s jej uverejnením a spracovaním osobných údajov. 

Výsledky súťaže

Kategória: Hlasovanie prostredníctvom počtu lajkov

1. Zuzana Lukoova 115 lajkov

2. Dominikaaa 109 lajkov

3. Marek Stefanicka 80 lajkov

4. Leo Teodor Vojcik 75 lajkov

Kategória Hlasovanie poroty Skalnatej chaty

1. Rod. Závodská

2. Dorota Nvotová

3. Soňa Maňáková

4. Ladislav Misinsky, Bilkovci, Zuzana Galovičová st.

Všetkým účastníkom patrí veľká vďaka!  

Výhercovia budú kontaktovaní, aby sme im následne mohli poslať ich výhry. Majte, prosím trochu strpenia, kým zlezieme dole, všetko prerozdelíme, zabalíme a pošleme. Môže to pár týždňov trvať, ale určite všetkých poctivo radi oceníme. 

  Sympozium 2019 sponzori

 

  

 

FOT 7890 stitch Medium

 V Tatrách a ich podhorí pribúdajú parádne atrakcie. Keďže počasie na horách nie je vždy ideálne, zhrnuli sme zopár tipov na interesantné zážitky v časti Atrakcie. Veríme, že aj vďaka ním si Tatry užijete naplno :).

Máme radosť, že tatranské chaty sú a vždy boli miestami, kde sa ľudia radi stretávajú a majú k sebe akosi bližšie. Dlho sme odolávali ponuke zavedenia WiFi. No stáva sa, že z času na čas potrebujú si turisti nájsť nejakú informáciu i tu hore v hore. A tak sme sa rozhodli, že ponukneme našim hosťom bezplatnú WiFi. Veríme, že poslúži, keď budete potrebovať stiahnuť si nejakú mapu, a nijak nenaruší družné rozhovory, ktoré k chatám v Tatrách patria... 

vladostare 002

V januári to bude päť rokov, čo nás navždy opustila kežmarská lyžiarska legenda Vlado Krajňák. Keďže celý svoj život zasvätil Tatrám a lyžovaniu, stalo sa už tradíciou, že si ho každodoročne pripomíname s jeho rodinou a priateľmi u nás na Sklalnatej chate. Počas svojho života sa stal legendou nielen svojimi lyžiarskymi úspechmi, no i vďaka svojmu prístupu k životu a horám. Všetkých milovníkov hôr preto srdečne pozývame 17. novembra od 11. hodiny k nám na chatu pripomenúť si rozprávaním pamätníkov a priateľov tohto výnimočného človeka. Ujo Vlado, ako ho väčšina tatrancov oslovovala zomrel vo veku úctyhodných 86 rokov, ako inak-na lyžiach. Je nám cťou, že pozvanie na toto stretnutie opäť prijali jeho najblížší i jeho starší brat Otto, rovnako vynikajúci športovec, skvelý a vtipný človek, ktorý je vo veku 93 rokov pravdepodobne najstarším aktívnym lyžiarom na svete. Budeme extra radi, ak nájdete a prinesiete akýkoľvek spomienkový predmet, ktorý nám opäť o čosi viac priblíži životy týchto legiend. Tešíme sa na vás v sobotu 17. novembra od 11. hodiny. 

Aktuálne info o podmienkach na turistiku: www.hzs.sk

Všetky info o lanovkách nájdete: www.vt.sk