Atrakcie
Atrakcie na našej chate

FOT 7890 stitch Medium

Skalnaté pleso (5 min), pôvodom ľadovcové pleso je jedným z najnavštevovanejších miest vo Vysokých Tatrách. V jeho blízkosti sa nachádzajú stanice kabínkovej lanovky z Tatranskej Lomnice (888 m n. m.) a visutej lanovky na Lomnický štít (2 634 m n. m.), ktorý je druhým najvyšším štítom Tatier. Priamo pod Lomnickým štítom, poznávajú deti tatranskú prírodu v areáli Tatranská divočina.

Nad Skalnatým plesom je neoddeliteľnou súčasťou doliny observatórium, to na Skalnatom plese sa venuje pozorovaniu nočnej oblohy. Observatórium na Lomnickom štíte, ako jedno z troch špecializovaných pracovísk na svete, sa venuje pozorovaniu našej najbližšej hviezdy – Slnka.

Pár minút od chaty sa nachádza i sedačková lanovka do Lomnického sedla (2 190 m n. m.), odkiaľ vedie najvyššie položená a najdlhšia zjazdovka v Tatrách. Od decembra, nezriedka až do začiatku mája, sa celá dolina mení na najväčšie lyžiarske stredisko vo Vysokých Tatrách. Celej doline dominuje hrebeň vrcholov Lomnického, Kežmarského a Huncovského štítu. Síce na ne nevedú turisticky značkované chodníky, no je možné na ne vystúpiť s profesionálnym horským vodcom.

Chata je už pekných pár rokov umiestnená na Tatranskej magistrále, po ktorej si stačí len pár desiatok minút od nás odbehnúť na najbližšie tatranské chaty- Zamkovského, Rainerova, Téryho alebo Chata pri Zelenom plese...

Atrakcií v podhorí je našťastie už habadej. Netreba obísť:

Poliankovo

www.poliankovo.sk/en/digital-gallery/

Tricklandia 

www.tricklandia.sk/sk/home/

Múzeum tatranskej kinematografie

muzeumtatry.sk/

Nosičské múzeum

www.sherpacaffe.sk/sherpa-muzeum/

Múzeum Tanap-u

www.lesytanap.sk/sk/pre-navstevnikov/muzeum-tanapu/

Tatranský ľadový dóm 

www.vt.sk/zazitky/eventy/tatransky-dom-19/20 

Kvantárium na Hrebienku 

www.kvantarium.sk/

Belianska jaskyňa 

www.ssj.sk/sk/jaskyna/2-belianska-jaskyna

Chodník korunami stromov

www.chodnikkorunamistromov.sk/en/

Historické centrum- mesto Kežmarok

https://visitkezmarok.sk/

Themal park Vrbov 

www.termalnekupalisko.com/

Aquacity

www.aquacity.sk

Golfový rezort 

www.golftatry.sk/

Je tu toho okolo nás naozaj kopec, podrobné info vám radi vyrozprávajú v Tatranských informačných kanceláriach www.vysoketatry.sk/informacne-kancelarie.html