Skalnatá chata - Vysoké Tatry
1725 m n. m.

Vitajte na historickej Skalnatej chate!

Viac než 180 rokov veru nie je krátky čas... Práve toľko uplynulo od vybudovania prvej útulne pre turistov pod skalným previsom vedľa dnešnej chaty.

Dnes vás pozývame stať sa súčasťou jej dlhého príbehu a vychutnať si Tatry prostredníctvom návštevy tradičnej vysokohorskej chaty.
Tatranské vysokohorské chaty sú už desaťročia miestami, kde majú ľudia k sebe akosi bližšie. Každá má svoj príbeh, tá naša veru nie krátky. Ak máte chuť spoznať ho, na našom webe nájdete informácie nielen o chate a diani v nej, no i rôzne užitočitočnosti, ktoré sa vám v horách môžu zísť. Budeme radi, ak tu nájdete, čo hľadáte. Ak nie, pokojne nás kontaktujte mailom alebo telefonicky, ak budeme vedieť, radi na všetko odpovieme :). 

3

Skalnatá chata je situovaná v centre Skalnatej doliny na Tatranskej magistrále. 5 min od nás nájdete budovy lanoviek z Tatranskej Lomnice 903 m n. m. a lanovky na Lomnický štít 2 634 m n. m.. Neďaleko nich sa nachádza stanica sedačkovej lanovky do Lomnického sedla 2196 m n. m. V doline sa nachádzajú i dve obervatória, na Skalnatom plese sa pozoruje nočná obloha. To na Lomnickom štíte sa ako jedno z mála na svete špecializuje na pozorovanie korony Slnka

Dostať sa k nám môžete troma spôsobmi. 1. Tradične po svojich (červená, modrá a zelená značka. Odporúčame najmä prvé dve.) Chodníky sú prístupné celoročne, okrem časti chodníka po červenej značke medzi Skalnatým plesom a Chate pri Zelenom plese, ten je sezónne uzavretý od 1. 11. do 31. 5. 2. Na lyžiach. V zime sa dolina mení na najväčšie lyžiarske stredisko v Tatrách od nadmorskej výšky 888 m do 2 196 m. Najdlhší zjazd má až vyše 5 km. K chate sa pohodlne dostanete na lyžiach zo zjazdovky. Rovnako je chata skvele dostupná pre všetkých skialpinistov. 3. Lanovkou. Najrýchlejší spôsob je nasadanúť v Tatranskej Lomnici na lanovku, vystúpiť na Skalnatom Plese, odtiaľ už len kúsok a ste u nás :).   

Skalnata chata 1